Klimatizace do bytu
podle typu

Splitová
Multisplitová
Mobilní

Splitová klimatizace

Splitová klimatizace je určená pro rodinné domy a byty. Instaluje se jedna vnitřní a jedna venkovní klimatizační jednotka. Pro správný běh zařízení je potřeba vyrobit otvor na venkovní zdi o průměru několika centimetrů.

Mimo špičkový výkon se splitové klimatizace soustředí také na design. Vnitřní jednotky dále rozdělujeme na nástěnné, mezistropní, parapetní a kazetové.

Multisplitová klimatizace

Multisplitová klimatizace pracuje na stejném principu jako splitová s tím rozdílem, že slouží k ochlazení více místností. Skládá se z jedné venkovní jednotky, na kterou je napojeno 2 – 5 vnitřních jednotek. Obslouží tak najednou více pokojů v domácnosti.

Vnitřní jednotky multisplitových klimatizací mohou být nástěnné, parapetní, mezistropní nebo čtyřcestné kazety.

Mobilní klimatizace

Přenosná mobilní klimatizace odvádí horký vzduch z místnosti ven. Výhodou je snadná manipulace a instalace bez nutnosti stavebních úprav. Vždy je potřeba vyvést flexibilní hadici na horký vzduch ven z místnosti.

Jedná se o kompaktní zařízení, u kterého je nutno počítat s větší hlučností a častým vyprazdňováním odkapávače s nahromaděnou kondenzovanou vodou.

Online kalkulačka
výkonu klimatizace

Online kalkulačka pro výpočet minimálního výkonu klimatizace do bytu. Výpočtem se můžete při výběru domácí klimatizace orientovat, ale nejedná se o rozhodující faktor.

Zavřít